BAŞARILARIMIZ
Akademik Başarılarımız
Akademik Başarılarımız

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

2020 YKS’de 34 öğrencimiz Mühendislik Fakültesi’ne yerleşti. 
2020 YKS’de 27 öğrencimiz Tıp Fakültesi’ne yerleşti. 
2020 YKS’de 64 öğrencimiz Siyasal ve İdari Bilimler Fakültesi’ne yerleşti. 
2020 YKS’de öğrencilerimizin %100’ü üniversiteye yerleşti. 

2019 YKS’de 32 öğrencimiz Tıp Fakültesi’ne yerleşti. 
2019 YKS’de öğrencilerimizin %100’ü üniversiteye yerleşti. 
2019 YKS’de öğrencilerimizin %81’i Devlet ve Burslu Vakıf Üniversitelerine yerleşti. 

LİSE HAZIRLIK

2020 LGS’de 2 öğrencimiz bütün soruları doğru cevaplayıp tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu. 
2020 LGS’de 4 öğrencimiz sadece bir soruyu yanlış yanıtladı.  
2019 LGS’de 2 öğrencimiz bütün soruları doğru cevaplayıp tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu. 

AKADEMİK BAŞARILAR

Öğrencilerimizden Talha Aydın, 2020 LGS’de Türkiye 1'incilik Derecesi elde etti. 
Öğrencilerimizden Elif Kızıltaş, 2020 LGS’de Türkiye 1'incilik Derecesi elde etti. 
Öğrencilerimizden Ayşe Ece Sürü, 2020 LGS’de sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. 
Öğrencilerimizden Nehirgül Erden, 2020 LGS’de sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. 
Öğrencilerimizden Alper Kutlu, 2020 LGS’de sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı.
Öğrencilerimizden Kerem Güneyoğlu, 2020 LGS’de sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. 

Adana Çukurova kampüsü öğrencilerimizden Burcu Ünlü, İrem Makaracı, Gizem Kütük, Ceyda Gürbüz, Ömer Efe Göktekin, Arzu Toprak, Ayşe Ceren Timur, The Centre for Education in Mathematics and Computing, University of Waterloo, Canada tarafından düzenlenen 9.10.11.sınıf Pascal, Cayley ve Fermat Mathematics Contests Uluslararası Matematik Yarışması’nda Madalya ve Başarı Sertifikası elde etti. 

Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Begüm Tofan, Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Ögretmen Evi tarafından düzenlenen XVI.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) 5.sınıf düzeyinde Matematik branşında Altın Madalya ve 1.Dereceli Diploma elde etti. 

Van kampüsü öğrencilerimizden Muhammed Musab Ekin’in yer aldığı proje, TÜBİTAK 51.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Fizik alanında Bölge 3.lüğü elde etti. 

Ankara Mamak kampüsü öğrencilerimizden Alperen Özdemir’in yer aldığı proje, TÜBİTAK 14.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Fen Bilimleri alanında Bölge Finalisti olarak yer aldı. 

Bursa Özlüce kampüsü öğrencilerimizden Yağız Önen ve Nazlı Nur Işık’ın yer aldığı proje, TÜBİTAK 14.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Matematik alanında Bölge Finalisti olarak yer aldı. 

İstanbul Kurtköy kampüsü öğrencilerimizden Mert Süleyman Kara ve Alperen Barutçu’nun yer aldığı proje, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Çevre kategorisinde Finalist olarak yer aldı.  

İstanbul Bahçeşehir kampüsü öğrencilerimizden Alper Demir Kaya, İstanbul Beylikdüzü kampüsü öğrencilerimizden Gülşah Kevser Yavuz, Tekirdağ Çorlu kampüsü öğrencilerimizden Alperen İvak, Young Guru Academy (YGA) tarafından düzenlenen YGA Zirvesi’nde Finalist olarak yer aldı. 

Şırnak Cizre kampüsü öğrencilerimizden Helin Monis ve Zeynep Haykır’ın yer aldığı Kimya projesi, Tunisian Association for The Future of Science and Technology The International Festival of Engineering Science and Technology Proje Yarışmasında Enerji alanında Dünya 3.lüğü elde etti. 

İstanbul Bahçeşehir kampüsü öğrencilerimizden Bedirhan Emre Köse ve Ahmet Arda Tamahkaroğlu’nun yer aldığı proje, TÜBİTAK 50.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Türkiye 3.lüğü elde etti. 

Antalya Muratpaşa kampüsü öğrencilerimizden Şadiye Sude Namer ve Aliye Yaren Erdemir’in yer aldığı proje, TÜBİTAK 13.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Biyoloji alanında Bölge Finalisti olarak yer aldı. 

İstanbul Kartal kampüsü öğrencilerimizden Mert Ulupınar’ın yer aldığı Fizik projesi, Çevre ve Şehircililk Bakanlığı tarafından düzenlenen Sıfır Atık Proje Yarışması’nda Türkiye 2’liği elde etti. 

Manisa kampüsü öğrencilerimizden Bekir Efe Güçlütürk, Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 3.sınıf kategorisinde Türkiye 9.luğu elde etti. 

Tekirdağ Çorlu kampüsü öğrencilerimizden Kerem Beren Güler ve İrem Deniz, Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Ögretmen Evi tarafından düzenlenen XV.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) 6.sınıf düzeyinde Matematik ve İngilizce branşında Final 1.liği elde etti. 

Balıkesir Edremit kampüsü öğrencilerimizden Ali Berke Sarı, Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Ögretmen Evi tarafından düzenlenen XV.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) 5.sınıf düzeyinde Matematik branşında 1.Etap 1.liği elde etti. 

Antalya Muratpaşa kampüsü öğrencilerimizden Ali Cingöz ve Aysu Kaplan, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24.Ulusal Antalya Matematik Olimpiyatı’nda İlk 500 Derecesi elde etti. 

Tekirdağ Çorlu kampüsü öğrencilerimizden Ataberk Gündugan ve Sıla İşler’in yer aldığı proje, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Bir Fikrim Var Proje Yarışması’nda 9.luk Derecesi elde etti. 

İstanbul Ümraniye kampüsü öğrencilerimizden Nursena Zadıkan, İstanbul Atatürk Fen Lisesi 3.Matematik Yarışması’nda 22.lik Derecesi elde etti.  

Şırnak Cizre kampüsü öğrencilerimizden Zeynep Yalvaç, UES, Black Cat ve Helbling Yayınları tarafından düzenlenen Readasaurs (Read-Speak-Upload) İngilizce Kitap Özetleme ve Yorumlama Yarışması’nda Türkiye 3.lüğü elde etti. 

İstanbul Bahçeşehir kampüsü öğrencilerimizden İrem Yücel, Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Şevval Elifnaz Köse, İstanbul Beylikdüzü kampüsü öğrencilerimizden Helin Su Karakütük, Bursa Özlüce kampüsü öğrencilerimizden Pelin Bahadır, Tekirdağ Çorlu kampüsü öğrencilerimizden Asude Büyükbaş, Young Guru Academy (YGA) tarafından düzenlenen YGA Zirvesi’nde Finalist olarak yer aldı. 

İzmir Folkart kampüsü öğrencilerimizden Sarper Bilgiç, Sinan Gürbüz, Dilara Mingir, Meriç Sokat, Atilla Çetinkök, Canker Duran, Alper Kaya, Onur Timur, Ali Deniz Koç, Piksel Akademi tarafından düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde Gelecek Vadeden Bilişimci Ödülü elde etti.  

İstanbul Kurtköy kampüsü öğrencilerimizden Heysem Kızıloğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) Ortaokul Bilgisayar Kategorisinde 3.lük Derecesi elde etti. 

Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Yusuf Çolak’ın yer aldığı proje, TÜBİTAK 49.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kimya alanında Bölge 1.liği elde etti. 

İstanbul Bahçeşehir MTAL kampüsü öğrencilerimizden İrem Şenel’in yer aldığı proje, TÜBİTAK 49.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Fizik alanında Bölge 3.lüğü elde etti. 

İstanbul Bahçeşehir kampüsü öğrencilerimizden Veysel Aziz Sarıboğa’nın yer aldığı proje, TÜBİTAK 49.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Fizik alanında Bölge Finalisti olarak yer aldı. 

İstanbul Atakent kampüsü öğrencilerimizden İrem Yıldız’ın yer aldığı proje, TÜBİTAK 12.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Fen Bilimleri alanında Kimya Bölge 3.lüğü elde etti. 

Ankara Eryaman kampüsü öğrencilerimizden Yücel Erdem Nalbant’ın yer aldığı proje, TÜBİTAK 12.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Fen Bilimleri alanında Fizik Bölge 2.liği elde etti. 

Kırklareli Lüleburgaz kampüsü öğrencilerimizden Ali Erim Gürbüz ve Anıl Yoğurtçu yer aldığı proje, TÜBİTAK 12.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Fen Bilimleri alanında Fizik Bölge 3.lüğü elde etti. 

İzmir Folkart kampüsü öğrencilerimizden Nehir Koç, Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 3.sınıf kategorisinde Türkiye 7.liği elde etti. 

İzmir Çiğli kampüsü öğrencilerimizden Eren Deveci, Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 3.sınıf kategorisinde Türkiye 8.liği elde etti. 

Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Can Berk Kara, Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Ögretmen Evi tarafından düzenlenen XIV.Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması (URFODU) 10.sınıf düzeyinde Matematik branşında 1.Etap 1.liği elde etti. 

Adana Çukurova kampüsü öğrencilerimizden Arda Gürsul, Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 15.Mersin Matematik Olimpiyatı’nda 4.lük Derecesi elde etti. 

Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Yusuf Çolak’ın yer aldığı Kimya projesi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türkiye Gençler Su Ödülü Proje Yarışması’nda Türkiye 1.liği elde etti. 

Ankara Batıkent kampüsü öğrencilerimizden Yusuf Çolak’ın yer aldığı Kimya projesi, 4.Bayer Liselerarası Bilim Yarışması’nda Bayer Özel Ödülü elde etti. 

İzmir Folkart kampüsü öğrencilerimizden Sarper Bilgiç, Sinan Gürbüz, Dilara Mingir, Meriç Sokat, Atilla Çetinkök, Canker Duran, Alper Kaya, Onur Timur, Ali Deniz Koç’un yer aldığı Robot Takımı, Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen Robotrak Robot Yarışması’nda Türkiye 2.liği ve 3.lüğü elde etti. 

Adana 100.Yıl kampüsü öğrencilerimizden Seda Tubay’ın yer aldığı proje, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Bir Düşün Sen temalı Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması’nda ilk 100 Derecesi elde etmiştir. 

İstanbul Kurtköy kampüsü öğrencilerimizden Efna Rabia Çelik, Mattel tarafından düzenlenen Scrabble Kelime Avcısı Turnuvası’nda 1.lik elde etti. 

İstanbul Avcılar kampüsü öğrencilerimizden Berke Canoğlu ve Emre Ahmet Çoban’ın yer aldığı proje, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5.Bilim ve Fikir Festivali’nde Finalist olarak yer aldı. 

İstanbul Atakent kampüsü öğrencilerimizden Sueda Aynalı ve Asya Melek Aynalı yer aldığı proje, Üsküdar Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 5.Bilim ve Fikir Festivali’nde Finalist olarak yer aldı. 

İstanbul Bahçelievler kampüsü öğrencilerimizden Ferhat Üstün, Kübra Yıldız, Selin Buse Kömürcü, İstanbul Beylikdüzü kampüsü öğrencilerimizden Helin Su Karakütük, Teoman Yalın, Afyon kampüsü öğrencilerimizden Beyza Demirhüyük, Young Guru Academy (YGA) tarafından düzenlenen YGA Zirvesi’nde Finalist olarak yer aldı.