HABERLER
Mektebim Çukurova Bilfen Lisesi 5 Ülkenin Proje Ortaklarını Ağırladı!
Mektebim Çukurova Bilfen Lisesi 5 Ülkenin Proje Ortaklarını Ağırladı!

MEKTEBİM ÇUKUROVA BİLFEN LİSESİ 5 ÜLKENİN PROJE ORTAKLARINI AĞIRLADI

Mektebim Çukurova Bilfen Lisesi “Eğitim-Geleceğimin Anahtarı” Erasmus+KA 229 Okullararası Stratejik ortaklıkları projesi kapsamında Almanya, İspanya, Yunanistan ve Macaristan’dan gelen proje ortaklarını İspanya’nın Madrid şehrinde ağırladı.

Türkiye - Mektebim Çukurova Bilfen Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen İspanya - Madrid proje gezisinde ” İnternet ve Sosyal Ağların Makul Kullanımı – Dijital İnsan” başlıklı modül çalışmaları ile ilgili sunumlar ve atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 

Geziye Anadolu ve Fen Lisesi müdürü Sn. Ercan Yüksel, Müdür muavini Sn. Gökhan Cevrioğlu, İngilizce Bölüm Başkanımız Sn. Zeynep Füsun Mirel ve Erasmus Proje koordinatörü Sn. Sibel Savaş katılmıştır.

Sn. Zeynep Füsun Mirel ilk olarak proje çalışmalarını tanıtan sunumu gerçekleştirmiş ve sonrasında “Cyber Bullying-Siber Zorbalık” konulu anlatım ve atölye çalışmasını tüm ortak ülkelere sunarak büyük beğeni toplamıştır. Atölye çalışmalarında, Türk grubunun modülü olan “Dijital İnsan” konu bağlamında, öğrenciler arasında yaşanan siber zorbalık konusuna değinilmiş; proje ortaklarına siber zorbalığın ne olduğu, öğrenciler üzerindeki etkisi ve okulların bu konuda ne gibi önlemler alabileceği konularına değinilmiştir. 

Etkinliklerin sonunda Sn. Ercan Yüksel verimli çalışmalarından dolayı tüm öğretmen ve koordinatörlere teşekkür ederek Erasmus projelerinin önemi üzerinde durmuş ve tüm ortak ülke koordinatör ve öğretmenlerine katılım sertifikalarını vermiştir.