Mektebim Koleji “Balgat Kampüsüyle” Başkent Ankara’da - Mektebim Koleji
HABERLER
Mektebim Koleji “Balgat Kampüsüyle” Başkent Ankara’da
Mektebim Koleji “Balgat Kampüsüyle” Başkent Ankara’da

 2011 yılında Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulan ve adını Atatürk’ün kurduğu Millet Mektepleri’nden alan Mektebim Koleji, büyüme çıtasını yükseltti. Türkiye genelinde 35 kampüsü bulunan Mektebim Koleji, nitelikli eğitim veren kampüs ağına başkent Ankara’yı da ekledi ve bu kez Balgat’ta “Gelecek sensin” dedi. Mektebim Koleji Ankara Balgat Kampüsü Lansmanı, 14 Ocak’ta İller Bankası Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. 

BALGAT’TA YENİ DÖNEM 
Lansmana Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan, Kampüs Kurucusu Sezgin Keskin, Mektebim Koleji yöneticileri, basın mensupları ve çok sayıda konuk katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan lansmanda Mektebim’in tanıtım filmi ve ödüllü projeleri perdeye yansıtıldı. Programın açılışı ise Mektebim Koleji Balgat Kampüsü Kurucusu Sezgin Keskin tarafından yapıldı. Mektebim Koleji çatısı altında eğitimde fark yaratacak çalışmalara imza atacaklarını söyleyen Keskin, heyecan ve mutluluğu bir arada yaşadıklarını söyledi. Kendi kültürünü bilen, evrensel değerlere hakim çocuklar yetiştirmeye devam edeceklerini belirten Sezgin, “Mektebim Koleji ile birlikte geleceğimiz olan çocuklarımız için eğitime yön veren büyük hedeflere yürüyoruz. Eğitimde öncü olan Mektebim Koleji Balgat Kampüsü, Ankara’ya ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“EĞİTİM, KARİYER, KÜLTÜR VE SANATA YATIRIM”
Keskin’in ardından kürsüye davet edilen Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko ise Mektebim Koleji’nin kuruluş hikâyesini anlattı. “Bütünsel Eğitim Modeli”, “Yenilikçi Eğitim Programları”, M-LEAD, 2+2 Kanada Çift Diploma, dev sahne projesi “Kahraman Mektepliler” ve daha birçok program ve projeyle geleceğin mimarlığını yaptıklarını söyleyen Kalko, “Sadece akademik değil, kariyer, kültür, sanat ve spora da yatırım yapıyoruz” dedi. Kalko, Türkiye’de gündem olan Mektebim Koleji Bilim Kurulu’na da değindi. 

KALKO: BİLİMİN IŞIĞINDA İLERLİYORUZ
Kalko, “Çocuklarımızın yolu bilimin ışığıyla aydınlansın diye Bilim Kurulu gibi yenilikçi ve vizyoner uygulamaları hayata geçirdik. Değerli bilim insanlarının ve sanatçıların deneyimlerini öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize aktarıyoruz. Bilim Kurulumuz, geliştirdikleri projelerle de eğitim sektörüne değer katacak çalışmalar yapıyor. Atatürk’ün her zaman altını çizdiği gibi hayatın her alanında bilimin gücünden faydalanıyoruz” dedi ve ekledi: “21. yüzyıl becerilerine sahip, hayal kuran, ülkesine faydalı, dünya vatandaşı bireyler yetiştirmeye devam ediyoruz. Mektebim bayrağının başkentimiz Ankara’da dalgalanmasının gururunu yaşıyor, Balgat Kampüsümüzün ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ankara’da olmaktan çok mutluyuz. Başarı bayrağını daha da yukarı taşımak için buradayız.”

ÇAĞLAYAN: ANKARA’DA OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ
Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan ise Mektebim’in vizyon ve misyonuna değindi. Çağlayan, “Türkiye’nin dört bir yanında bayrağını dalgalandıran Mektebim olarak Ankara Balgat’ta çocuklarımızın geleceğine dokunan çok güzel çalışmalara imza atacağız. Mektebim Koleji olarak eğitim meşalemizi bugün Cumhuriyetimizin kalbi, başkentimiz Ankara’ya taşımaktan gurur duyuyoruz. Hep birlikte Cumhuriyetimizi daha da iyi noktalara taşıyacağız” ifadelerine yer verdi. Katılımın yoğun olduğu lansman toplantısı, Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko ve CEO Elif Çağlayan’ın kampüs yöneticilerine rozet takma töreniyle sona erdi.

EĞİTİMCİ YAZAR KAYHAN KARLI SEMİNER VERDİ
Lansmanın ardından Mektebim Kolejinin ev sahipliğinde Eğitimci Yazar Kayhan Karlı,  “Gençliğin Yarını Değil Bugünü” konulu seminer verdi. Çocuklara güvenli ortamlar yaratmanın önemine değinen Karlı, “Okullarda hızlı düşünen ve küresel değer olmayı önemseyen nesiller yetiştirmeliyiz” dedi. Seminerin ardından Mektebim Koleji Kurucusu ve Eğitim Girişimcisi Ümit Kalko, Karlı’ya plaket takdim etti.